Naklejki na samochód. Dobry sposób na reklamę firmy

Gdy poruszamy się po polskich drogach, często możemy zobaczyć samochody ozdobione komunikatami reklamowymi i logotypami firm. Niewiele z nas jednak poświęca chwilę, by przyjrzeć się temu zjawisku bliżej. Branding aut – bo tak nazywa się takie działania – ma na celu rozpowszechnianie marki i ruchomą reklamę firmy. Czy jest skuteczny? I czy naklejki nie niszczą karoserii samochodów?

Profesjonalna drukarnia

Naklejki na samochodachPrzede wszystkim naklejki na samochody trzeba dobrze zaplanować. Auta nie są idealnie równymi, foremnymi powierzchniami. Aby napisy były czytelne, a obrazy nie straciły swoich kształtów, musi zając się nimi profesjonalna drukarnia. Jest to równie ważne, jeśli chodzi o wpływ naklejek na karoserię. Muszą się one jej dobrze trzymać, jednak powinno się dać je łatwo usunąć, bez niszczenia lakieru. Najlepsze drukarni nie tylko przygotują naklejki, ale oferują również pomoc w ich montażu na aucie. Jeśli więc sami nie jesteśmy pewni, czy uda nam się naklejkę zamontować równo i schludnie, lepiej skorzystać z kompleksowej usługi.

Czy warto?

Czy jednak warto poświęcać czas i uwagę na przygotowanie naklejek na służbowe auta? Zdecydowanie warto! Dzięki nim reklamujemy naszą markę wszędzie tam, gdzie znajduje się obrandowany samochód. Jeśli naklejki będą przyciągały wzrok i intrygowały, wielu kierowców stojąc w korku, chociażby z nudów, wejdzie w swoim smartfonie na adres www podany na samochodzie stojącym przed nimi. A to przecież potencjalni klienci. Reklama, po naklejeniu na samochody, jest codziennie oglądana przez wiele osób i walczy o kolejnych klientów, podczas gdy my możemy o niej zapomnieć. Samochodem z reklamą można też raz na jakiś czas pojeździć po okolicach, gdzie możemy znaleźć potencjalnych klientów: jeśli nasza firma oferuje pożyczki studenckie – w okolicy uczelni, jeśli sprzedajemy suplementy diety – możemy zaparkować auto w pobliżu znanej siłowni. Naklejki mają jeszcze jedną zaletę. Gdy nasza flota jest nieco podniszczona, dzięki naklejkom możemy ją trochę odświeżyć i nadać pojazdom atrakcyjniejszy wygląd, dopóki nie wymienimy ich na nowe.