Zastosowanie druku wielkoformatowego

Z drukiem wielkoformatowym spotykamy się na każdym kroku, ponieważ jest on tanim i skutecznym nośnikiem reklamy. To przekazy najbardziej zapadające w pamięć, które generują dla firm największe grono potencjalnych klientów. Druk wielkoformatowy przybiera różne formy w zależności od charakteru nośnika. To ogromne siatki elewacyjne pokrywające całe budynki, bandery, naklejki na samochody lub sklepowe witryny oraz postery naukowe na papierze i tkaninach czy plakaty wykorzystywane w budynkach i w przestrzeni otwartej.

Nowoczesna technologia druku

Druk wielkoformatowy Wrocław opiera się na nowoczesnej technologii wykorzystującej specjalne głęboko wnikające w podłoże tusze tworzące niepowtarzalną głębię kolorystyczną przy jednoczesnej dużej odporności na warunki środowiskowe. Wśród technologii drukarskich wykorzystywanych to tego typu przedsięwzięć możemy zaliczyć:

  • druk solwentowy – pokrywa się go specjalnym zabezpieczającym laminatem zwiększającym wytrzymałość druku,
  • druk atramentowy stosowany do druku projektów przeznaczonych do pomieszczeń, z wykorzystaniem farb ekologicznych,
  • druk lateksowy będący połączeniem cech dwóch powyższych.

Druk wielkoformatowy to  metoda na promocję własnego przedsiębiorstwa wybierana coraz częściej przez nie tylko duże, ale i małe firmy, które chcą lokalnie poszerzyć swoje wpływy. Nie ma lepszego sposobu na przekazanie informacji niż kolorowy afisz. Do tego chwytliwy pomysł i dobrze skonstruowana i przeprowadzona kampania reklamowa, umożliwiają wybicie się na tle konkurencji. Reklama ulokowana na dużej powierzchni przyciąga wzrok. Należy pamiętać, żeby dobrze dobrać rodzaj druku do naszych potrzeb. Nie każdy potrzebuje reklamy zakrywającej wieżowiec w centrum miasta. Równie skuteczne są postery na konferencjach czy w biurach. Druk wielkoformatowy jest wszechstronny i ekonomiczny, a do tego łatwy w montażu i transporcie. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów i dostosować rodzaj reklamy do własnej wizji promocji przedsiębiorstwa.